Antalya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) planlı, programlı ve sistemli yürütülen yaygın eğitim faaliyetidir.
ASMEK Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını yürütmektedir.
Tüm kursların tamamı ücretsizdir.
ASMEK’te kursiyer alt yaş sınırı 15 olup, üst yaş sınırı yoktur.
Talep belirleme kayıtlarımız her zaman yapılmaktadır. Kayıtlarımız her yıl Eylül ayının ilk haftasında başlamaktadır. Genel olarak pek çok branşta eğitimlerimiz Haziran ayına kadar devam etmektedir. Kurs merkezlerinde açılacak kurs programı sitede yayınlanmaktadır. Size en uygun kursu siteden seçip, kurs merkezine giderek kayıt yaptırabilirsiniz.
Kurs programında modüler programdaki kursların bütün modülleri tamamlayan kursiyerlere Antalya Büyükşehir Belediyesi onaylı Katılım Belgesi verilmektedir.
Farklı branşlarda ve katılacağınız kursların çakışmaması durumunda iki kursa birden katılabilirsiniz.
Evet. Kurslarımızda devam zorunluluğu vardır.
Kurslar en az 12 kursiyerin katılmasıyla açılabilmektedir. Kurstaki kursiyer sayısı 7 ve 7'in altına düştüğünde kapatılır. Bu durumda kursiyer bir hak talep edemez. Okuma–Yazma kurslarında kişi sayısı şartı yoktur.
Sergiler, seminerler, kursiyer ürünleri satışı, sosyal ve kültürel etkinlikler, sempozyumlardır.

Öğretmen Girişi
Personel Girişi