21

Kurs Merkezi

189

Branş

527

Kurs

13725

Kursiyer

GELİNLİĞİNİZ ASMEK'TEN OLSUN

23.12.2015

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASMEK atölyelerinde kursiyerlerin tamamen el işçiliği ile diktiği gelinlikler, şık abiyeler kişiye özel tasarımlarla göz kamaştırıyor. Artık dışarıdan sipariş alan bir atölye haline gelen ASMEK Uncalı biriminde oluşturulan üretim merkezinde kursiyerler hem öğreniyor hem para kazanıyor.

Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) Uncalı Birimi, gerçekleştirdiği kişiye özel kıyafet tasarımlarıyla profesyonel giyim atölyelerini aratmıyor. ASMEK’lerde aldıkları eğitim ile her biri moda tasarımcısı olan kursiyerler bu atölyelerde hazırladıkları kıyafetler ile 
Ekonomik olarakta kazanç sağlıyor. 
SİPARİŞ ALAN MERKEZ
Özel tasarım talebiyle birime gelen müşterilerin önce ölçüleri alınıyor, istediği model detaylandırılarak tasarımları çiziliyor ve üretim süreci başlıyor. Tamamen el işçiliği olan kıyafet tamamlandığındaysa ortaya kaliteli ve emsallerini gölgede bırakacak bir eser çıkıyor. 
GELİNLİKLER GÖZ KAMAŞTIRIYOR
Gelinlik siparişleri de alan Uncalı ASMEK birimi, göz kamaştıran gelinlikler tek tek işliyor ve detaylarla ilgilenmeyi ihmal etmiyor. Eğitimin pratiğe dönüştüğü ve gelir getirmeye başladığı bu atölyede gelinlikten, şık abiye kıyafetlerine kişiye özel tasarımlarla pek çok seçenek sunuluyor. Şuan yolun henüz başında olmasına rağmen büyük gelişim kaydeden birimde, üretim arttıkça daha fazla kursiyerin istihdamı sağlanacak ve özel üretimler hiç durmadan devam edecek.