23

189

272

11472

Kurs Merkezi

Branş

Öğretmen

Kursiyer

ASMEK YIL SONU SERGİSİ YAPILDI

16.05.2016

    Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nın (ASMEK) yılsonu sergisi sona erdi. ANFAŞ’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sergide şehir merkezi ve ilçelerdeki 19 ayrı kurs merkezindeki kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri sergilendi. Bu yıl ilk kez Atatürk Kültür Bilgi Eğitim Merkezleri’nde (AKBEM) eğitim alan öğrencilerin hazırladığı ürünlerin ve özel tasarımların da yer aldığı sergi, birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu. Şölen havasında geçen sergide, bir hafta boyunca AKBEM çocukları ve ASMEK kursiyerleri, bağlama, bale, gitar, halk oyunları, keman, modern dans ve tiyatro gösterileri ile büyük coşku yaşattı.
ÜRÜN SİPARİŞİ ALDILAR
AKBEM’li öğrenciler, tiyatro gösterileri ve müzik dinletileri ile ailelerini ve ziyaretçileri büyüledi. ASMEK’li kursiyerler ise bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nurlarını sergiledi. Hünerli kursiyerlerin ürünleri satışa sunularak aile bütçelerine katkıda bulundu. Kimi kursiyerler ise sadece yaptıkları ürünleri satmakla kalmayıp yeni ürün siparişleri bile aldı. Aşçılık kursiyerleri, birbirinden leziz kurabiyelerin tariflerini ziyaretçiler ile paylaştı. Ziyaretçiler stantlardaki ürünler hakkında tek tek bilgi alırken, farklı workshop çalışmalarına da katıldı. 
MİNİKLER UNUTULMADI
Sergide, minik ziyaretçilerde unutulmadı. Minikler keyifli dakikalar geçirsin diye gün boyunca onlar için farklı etkinlikler düzenlendi. Hobit Evi’nde keyifli zaman geçiren minikler önce yüzlerine kelebek çizdirdi, ardından duvara el izlerini bıraktı. El izinin altına adını yazan minikler hatıra fotoğrafı çektirdi.