21

Kurs Merkezi

189

Branş

527

Kurs

13725

Kursiyer

ASMEK İLE GÜZELLİK UZMANI OLDU

06.01.2016

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK), meslek kurslarına katılan kursiyerlerine sağlık, hukuk, moda sektörlerinden, el sanatları atölyelerine kadar birçok alanda meslek sahibi olma imkanı sağlıyor. 26 yaşında ve evli olan Betül Efkanlıoğlu da ASMEK ile iş sahibi olan kursiyerlerden sadece bir tanesi. 2014 yılında Cilt Bakımı ve Temel Makyaj ile Manikür-pedikür kurslarına eş zamanlı olarak gelen Efkanlıoğlu, kurs süresince öğrendiği teorik ve pratik bilgileri şimdi iş hayatında uyguluyor.

“Eğitim için her gün Lara’dan Kepez’e gittim”

ASMEK ile arkadaşı vasıtasıyla tanışan Efkanlıoğlu, hobi olarak geliştirmeyi planladığı branşlara kayıt yaptırma kararı alıyor. Yaklaşık 7-8 ay boyunca haftada 4 gün sabahtan akşama kadar Cilt Bakımı ve Temel Makyaj ile Manikür-Pedikür kurs eğitimlerine katıldığını belirten Efkanlıoğlu, kurslara katılabilmek için Lara’dan Kepez ASMEK Kurs Merkezi’ne gidip geliyor. Sertifikalarımı aldıktan sonra işe başlama sürecini; “İnternetten şuan çalıştığım güzellik merkezine özgeçmişimi gönderdim ve birkaç gün içerisinde bana olumlu geri görüş yaptılar. Antalya şubemizin kurulma aşamasında güzellik merkezinin müdürü ile ilk görüşmem sonrası 1-1,5 ay deneme sürecim oldu. Daha sonra merkez olan Ankara’da eğitim sürecine başladım” şeklinde anlatan Efkanlıoğlu, öncelikle Antalya’daki güzellik merkezinde çalışan deneyimli kişiler ile seanslara girdiğini ancak kısa bir süre sonra tek başına seanslara girmeye başladığını dile getiriyor.

Eksik sertifikalarını tamamlayacak

ASMEK’ten Cilt Bakımı ve Temel Makyaj ile Manikür-Pedikür kurslarında iyi bir eğitim aldığını ve kişisel olarak kursların çok şey kattığını belirten Efkanlıoğlu; “En önemlisi kendimi geliştirmeyi öğrendim ve hala kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum ve uzmanlaşıyorum. Eğitmenimiz Funda Hoca her konuda beni çok iyi yönlendirdi. İlerleyen zamanlarda işime de katkı sağlayacağını düşündüğüm eksik sertifikalarımı almak istiyorum. Açılan tüm kursları takip ediyorum” diyor.