23

189

272

11472

Kurs Merkezi

Branş

Öğretmen

Kursiyer

ALANYA'DA ASMEK SERGİSİ YAPILDI

20.05.2016

 Alanya’da geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başlayan ASMEK, ilk sergisini açtı. ASMEK’teki kurslara katılan kadınların el emeği ve göz nuru ile ortaya çıkardıkları el sanatları Alanya Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı. 10 Ayrı kursta ortaya çıkan eserlerin yer aldığı serginin açılışına Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, ALAKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve çok sayıda davetli katıldı.

ÖNEMLİ BİR SOSYAL PROJE
   Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven “44 branşta yaklaşık 1000 kursiyere ulaşan Alanya ASMEK, önemli bir sosyal projeye imza atıyor. Belediyeciliğin sadece alt yapı olmadığını ortaya koyduğu başarılı sosyal projelerle bizlere gösteren Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum “ dedi.

YABANCILARA TÜRKÇE KURSU
   Belediyeciliğin sadece yol, su, çevre, sağlık gibi hizmetlerle sınırlı olmadığını söyleyen Nurettin Uludağ ise, “Alanya ASMEK’te anneler kurs alırken, kreş bölümümüzde 50’ye yakın çocuğa eğitim verdik. Meslek kursları, kuaförlük, cilt bakımı, temel muhasebe gibi kurslarımızla kursiyerlerimize meslek edindirdik. Hobi ve el sanatları kurslarıyla yüzlerce beceri kazandırdık. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ışık olduk. Almanca, İngilizce, Rusça ve Arapça yabancı dil eğitimi, 70’e yakın yerleşik yabancıya da Türkçe eğitim verdik” şeklinde konuştu.

   Konuşmaların ardından Alanya ASMEK’in el sanatları sergisi açıldı. Kaymakam Tanrıseven ve davetliler, sergiyi gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerin el emeği ürünleri ziyaretçileri kendine hayran bıraktı.